استارتاپ ویکند علم تهران

استارتاپ ویکند علم تهران، خوب ناکارآمد

استارتاپ ویکند علم تهران برگزار شد. سرش به تهش نمی خورد. ولی میانه اش خوب بود.

استارت آویکند چیست؟

استارت آپ ویکند یک همایش و رویداد آموزشی- تجربی در سراسر دنیا است که همانطور که از نامش پیداست معمولا در انتهای هفته برگزار می شود. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت آپ، بازاریاب های حرفه ای و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا انتهای هفته طی ۵۴ ساعت ایده یا پروژه هایی را مطرح و آماده نمایند.

و اما استارتاپ ویکند علم تهران چیست؟

استارتاپ ویکند علم تهران، همان استارت آپ ویکند است با محوریت موضوعات علمی که برای اولین بار در باغ کتاب تهران برگزار شد و سه تیم برگزیده آن انتخاب شد. این رویداد توسط گروه ساروس برگزار شد.

در وبسایت استارت آپ ویکند علم تهران این چنین آمده است:

چرا استارتاپ‌ویکند علم تهران؟

سخت‌ترین بخش راه‌اندازی یک استارت‌آپ، شروع به کار است.

با شرکت در استارت‌آپ ویکند علم تهران می‌توانید در محیطی ایده‌آل رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید.

در محیطی شاداب، کنار افرادی هوشمند و پرشور و با استفاده از بهترین ابزارها و راهبردهایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، بنیان‌گذار کسب‌وکار خود باشید و از ارتباط با افراد و منابع مناسب بهره‌مند شوید.

همه چیز رویداد به ظاهر خوب بلکه عالی برگزار شد. اما مشکل کار آنجا بود که ایده های مطرح شده در استارت آپ ویکند علم تهران کمتر علمی بودند و شاید اصلا علمی نبودند. به گونه ای که در انتهای کار و در زمان اعلام نتایج داور این رویداد کاوه یزدی‌فرد به طعنه به شرکت کنندگان گفت که ما برای انتخاب تیم برتر کار سختی نداشتیم.

بخوانیم  شورتکد سفارشی بسازید تا تکرار نشود!

و اما انتظار از برگزار کنندگان چه بود؟

برگزار کنندگان کار بلد و مهربان این رویداد عملیات تدارکات را به درستی انجام دادند ولی برای برگزاری یک رویداد به این وسعت به غیر از تدارکات جهت دهی علمی هم نیاز بود. جهت دهی نه به معنای دخالت، اما امکان اینکه یک فیلم یا ارائه پانزده دقیقه ای قبل از اعلام ایده ها می توانست مشکلات امروز دنیای علم را به متخصصان بهتر بشناساند و ایده را کمی فضاسازی کنند که بعد از دو و نیم روز تلاش تیم های برنامه ساز و برنامه نویس نتیجه حاصل شده یک ارتباطی با موضوع برگزاری داشته باشد.

ضمن تشکر از برگزار کنندگان این رویداد بی نظیر امیدوارم در دوره های بعدی که استارت آپ ویکند علم تهران برگزار شود، ایده های علمی سقف ترک خورده علم که توسط دیگر عزیزان ترک برداشته، توسط نوآورن باز شود تا دنیایی زیبا و بی نظیر روبروی خود داشته باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *