علی حاجی محمدی

از اونجایی که خیلی از علی حاجی محمدی الهام گرفتم و دارم می گیرم. می خواستم مطلب اولم رو از برنده ها به این جوان فعال اختصاص بدم.

تعریف من از علی حاجی محمدی برای خودم اینه که ایشون همون آدم معمولی هستند مثل همه آدمها با این تفاوت که به اتفاقات کوچک و تاثیرات کوچک اهمیت میده و بعد از چند سالی که دورادور می شناسم از همین اتفاقات کوچیک تو زندگیش یه مجموعه ارزشمندی ساخته به نام علی حاجی محمدی.

در ادامه بخشی از یک مصاحبه از ایشون رو میارم و اگر براتون جالب بود لینک مطلب رو در انتها میزارم تا از دستش ندید.

برنده شدن دقت میخاد. یک درصد بیشتر از بقیه.

 

مصاحبه سایت بهرام پور با علی حاجی محمدی

علی حاجی محمدی:خیلی خوشحالم که تو جمعتون هستم یه معذرت خواهی هم می خوام بکنم از شما بخاطر اینکه دیر اومدم، خواهش می کنم، اسنپ گرفته بودم که استرس آدرس پیدا کردن، جا پیدا کردن نداشته باشم ولی استرسم دوچندان شد هم باید به راننده ی اسنپ آدرس می دادم هم باید آرومش می کردم می گفتم آقا نگران نباش می رسیم،خلاصه استرسم دوچندان شد.قدیما کلاً فامیلیا نصف فامیلیا محمدی بود نصف فامیلیا یه سری چیز دیگه ما هم از همون نسل محمدی هستیم که جدمونم خیلی بیکار بوده می رفته مکه.

محمد پیام بهرام پور:دائماً

علی حاجی محمدی:آره راه به راه می رفته مکه بعد بهش صفت حاجی دادند الان فامیلی من حاجی محمدیِ.در حول وحوش هفت هشت ده سال پیش که تازه با دنیای آی تی آشنا شده بودم و علاقه مند شده بودم به این حوزه، تنها منبعی که مطالعه می کردم روزنامه ی جام جم ضمیمه کلیک یکشنبه ها بود اِ یه صفحه ای داشت ترفندهای کامپیوتر یه صفحه هم داشت ترفندهای موبایل اون زمان ها سرچ ان سرچ ورژن پنج ورژن سه نوکیا ان هفتاد و سه هشتادو پنج خلاصه اون صفحه رو خیلی می خوندم طوری که یه کالکشن اینقدی چیده بودم واسه خودم ضمیمه نگه داشته بودم آرشیو کرده بودم.اینقدر به این ضمیمه ی کلیک علاقه مند شده بودم و از اون ور سایت پی سی دانلود می رفتم یه سایتی زدم به اسم پی سی کلیک ادغامی از این دو تا، شروع کردم کار نرم افزاری کردن اینا مثلاً اون زمانم کسی نبود ما را راهنمایی کنه مشاوره کنه که آقا این کارای تو اصلاً به درد نمی خوره این دانلود نرم افزاری که داری کپی می کنی از مثلاً سایت پی سی دانلود به چه درد تو می خوره؟ همین جور کار می کردیم و خوشحال بودیم که وب سایت داریم، روزنامه کلیک هم دائماً می خوندم.اِ چهار، پنج سال گذشت و سایتم همچنان کار می کرد اما حالا بازدید و رتبه و اینها هم داشت ولی خُب زیاد پولی واسه ما نمی ساخت، تقریباً هیچی نمی ساخت و در کنارش حالا یه کارای کوچک طراحی سایتی می کردیم و اینا بعد دیگه یه برهه ی زمانی به خودم اومدم گفتم بابا تهش چی؟ حالا چهار سال گذشت، پنج سال گذشت، حالا هرچه هم بگذره بازم درست پیش نمی ره .سایت رو فروختم به قیمت هفتصد هزار تومان فروختم باهاش رفتم دوچرخه خریدم، یه دوچرخه خریدم چون اصفهانم زندگی می کردم خیلی اصفهان فلته جون می ده واسه دوچرخه سواری، از خونه تا مدرسه تا پیش دانشگاهی با دوچرخه می رفتیم.

بخوانیم  اریک اشمیت

محمد پیام بهرام پور:شما اصفهانی هستید؟

علی حاجی محمدی:اصفهانی هستم

لینک ادامه مطلب در وبسایت بهرام پور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *